Ostatnie Miejsca !! Weekend Majowy- Safari nurkowe w Egipcie

Wyjazd nurkowy Ostatnie Miejsca !! Weekend Majowy- Safari nurkowe w Egipcie

Zapraszamy wspólny wyjazd na nurkowania w weekend majowy, w tym roku przygotowaliśmy dla was safari nurkowe w Egipcie na trasie St.Johns.

Rafy St. Johns należą do jednych najpiękniejszych na świecie.  Rozległy region  dziewiczych raf i atoli znajduje się ok 450 km na południe od Hurghady i jest jednym z najdalej wysuniętych na południe miejsc do nurkowania w Egipcie. Odwiedzenie tych raf koralowych jest możliwe tylko podczas wypraw safari.

Trudna dostępność raf (tylko safari) korzystnie wpływa na bogactwo i urozmaicenie życia na rafach oraz rozwój samych raf koralowych. W czasie rejsu w te regiony Morza Czerwonego, można zobaczyć różne okazy ryb, ślimaków, oraz koralowców, ktorych nie spotkamy w żadnym z kurortów wypoczynkowych znajdujących się w okolicy popularnych kierunków nurkowych takich jak Dahab, Sharm El Sheikh, czy Hurghada.  W czasie safari bardzo często można spotkać większe okazy takie jak rekiny, delfiny, manty oraz czasami rekina wielorybiego.
 

Kilka słów o łodzi:

M/Y Star Jet,  to piękny jacht motorowy, należący do luksusowej klasy najlepszych łodzi pływających w Egipcie. Został zaprojektowany i wybudowany z myślą o długich rejsach nurkowych. Zaspakaja zatem zarówno praktyczne zapotrzebowania goszczących na nim płetwonurków, jak również gwarantuje komfort i wielką przyjemność spędzania na nim czasu podczas rejsu.

Kabiny: 12 komfortowych kabin, doskonale wykończonych z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją.

Pokład nurkowy: pokład został wykończony drewnem tekowym. Jest przestronny i posiada wiele doskonałych rozwiązań logistycznych, które bardzo pomagają w sprawnym i wygodnym przygotowaniu się całej grupy do nurkowania.

Każdy nurek posiada swoje miejsce na ławie, z własną skrzynią na sprzęt. Butle ładowane są z “kabla”, a więc nie trzeba za każdym razem demontować sprzętu podczas napełniania butli. Kompresory na statku są ciche i ukryte pod podłogą. Dodatkowo są wyciszone, aby nie przeszkadzały w odpoczynku gości.

 

  • Rok budowy 2005, odnowiony w 2011
  • 12 klimatyzowanych kabin z łazienkami
  • 2 klimatyzowane salony: jadalny i wypoczynkowy
  • duży pokład słoneczny
  • Długość: 35 m
  • Szerokość: 8.5 m
  • Silniki: 2 x Catepillar każdy 1280 hp
  • Generatory: 2 x 100 kW
  • Nawigacja: radar, GPS MAP, sonar, komapas, echo sonda: GRC
  • Komunikacja: VHF, Radar, telefon satelitarny i komórkowy
  • Woda słodka: zbiornik wody 15 ton
  • Tlen: 2 x 40 l, zestaw tlenowy w pontonie
  • Wyposażenie ratunkowe: 25 kamizelek, łódź ratunkowa
  • Ponton: 2 x Zodiac 4,8 m /8 nurków/, silnik 45 HP
  • Kompresory: 2 x Bauer Mariner
  • Butle: aluminiowe 12 L DIN/INT - 30 szt.
  • Stacja napełniania nitroxu
  • Analizator tlenowy
  • Załoga 8 osób

Cena i termin:

Termin: 27.04.2012 - 4.05.2012

Cena Safari - 500 EUR/ osobę

Cena przelotu - 1690 zł wylot z Katowic

W razie jakichkolwiek pytań oraz rezerwacji miejsc prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:
+48 600 777 603
cn@beskiddivers.pl

Ceny zawierają:

  • transfery autokarowe lotnisko – łódź – lotnisko
  • zakwaterowanie na łodzi (7 noclegów)
  • pełne wyżywienie: 3 x dziennie bufet oraz snacki/owoce pomiędzy posiłkami
  • napoje: kawa, herbata, woda mineralna.
  • butle 12l oraz ołów (bez pasów)
  • opieka lokalnego przewodnika oraz naszych instruktorów
  • 6 dni nurkowych – 5 dni: do 4 nurkowań/dziennie, 6ty dzień – dwa ostatnie nurkowania (ilość nurkowań może być ograniczona ze względu na czynniki niezależne od organizatora, np. zmiana dat/godzin przelotów przez przewoźników lotniczych).

Cena nie zawiera:

  • sprzętu nurkowego
  • ubezpieczenia
  • opłaty za wizę wjazdowa 15$
  • Reef Protection Fee – 10 Euro
  • napiwku dla załogi lodzi – 25 Euro
  • napojów alkoholowych
  • wydatków osobistych
  • Nitrox’u 3euro/butla lub 50euro za cały wyjazd
  • wynajęcie twina 12euro/dzień

Zobacz jedne z najpięknieszych raf i wraków na Morzu Czerwonym.

 

27.04 - 04.05

Ocena:

Komentarze

Dodaj komentarz Oceń

    

Brak komentarzy, możesz być pierwszy.
Dodaj komentarz »

Zobacz również:

Lato w Czarnogórze

21-28 sierpnia

Jest to dla wielu z nas całkiem nowy kierunek, którego jeszcze nie mieliśmy okazji odwiedzić, choć Adriatyk już wielu z nas zna dobrze. Jednak czy na pewno znamy go dobrze? O tym będzie można przekonać się, nurkując w całkiem nowych dla wielu z nas miejscach, już w sierpniu.

Egipt Safari Wrakowe

25.06 - 2 lipca

Już w czerwcu, zapraszamy na Safari Boat w Egipcie. My Sea Cruiser I, to piękny jacht motorowy, należący do luksusowej klasy najpiękniejszych łodzi pływających w Egipcie

Wiosna w Egipcie

16-23 kwietnia

Safaga jest miejscem dla płetwonurków, którzy zmęczeni są już tłokiem pod wodą, masą łodzi na miejscach nurkowych. Tutaj pod woda zamiast innych grup nurkowych i masy bąbli, podziwiamy piękno podwodnego świata.

Otwarcie wiosennego sezonu nurkowego

28 marca

Zapraszamy na otwarcie wiosennego sezonu nurkowego. Nurki odbędą się na Zakrzówku

Nurkowania rekreacyjne w Opolu

1-3 maja

Wszystkie osoby zainteresowane wspólnym nurkowaniem w Opolu, prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na konkretny dzień.

Nalepsze zdjęcia

Ostatnia relacja

Długi weekend na bałtyckich wrakach

W terminie 12-15 sierpnia mieliśmy okazję pozwiedzać kilka wraków nad naszym morzem.

Kontakt

Centrum nurkowe Beskid Divers

ul. Bystrzańska 29
43-300 Bielsko-Biała
tel./fax 033 810 55 74

skype: Mój stan
Leszek Patlewicz
tel: +48 600 777 603
e-mail: cn@beskiddivers.pl


Projekt, wykonanie, obsługa tech.:
Strony Internetowe Bielsko-Biała 3px.pl